Maschův blog
Revolutka

Revolutka

Recenze: Revolutka jako nejlepší řešení pro cestování a obchody v různých měnách

Rubrika: Recenze kajaků a vybavení na ryby, ouotdoor a cestování

Docela hodně cestuju. A nejen s kajakem za rybama. Prakticky každý rok Švédsko, Norsko, Dánsko, Německo, Chorvatsko, jednou za pár let Itálie, Velká Británie, USA... Také jako sběratel Rapalek kupuji anebo naopak prodávám. Mám kolegy sběratele z Finska, Japonska, Malaysie, Ameriky... Takže se potkávám s potřebou mít u sebe peníze v nejrůznějších měnách, mít možnost platit kartou na nejrůznějších místech světa a mít možnost posílat nebo přijímat peníze v různých měnách.
Před několika měsíci jsem si pořídil kartu Revolut, která to všechno umožní a to zdarma a bez poplatků. A jsem nadšený tak, že tahle recenze je jednoznačným doporučením.


K čemu se hodí a jak to funguje

Revolutka je v zásadě bankovní účet s kartou. Účet se až směšně jednoduše ovládá přes mobil nebo webový prohlížeč v počítači. Představte si, že jste si právě založili Revolutku, tedy účet. Na dvě tři klepnutí připojíte svoji českou kartu z libovolné české banky. Dalším klepnutím si na Revolutku pošlete tisícovku. Přišla okamžitě v korunách, takže se připsala na korunovou hromádku v Revolutce. Chcete zaplatit kamarádovi z tramtárie patnáct euro, yenů nebo bhaktů za buhvíco? Klepnutím požádáte o převod z korunové hromádky na vybranou měnu, která se vám tím převodem založí. Pak už jen naťuknete IBAN číslo účtu kamaráda a peníze má za pár minut připsány (a pokud má také Revolutku tak ne za minuty, ale za vteřiny). Nebo potřebujete v jiný tramtárii zaplatit hotově na tržišti a opodál je bankomat? Vytáhnete z kapsy telefon, dvěma ťuknutíma si převedete z libovolné existující hromádky na novou hromádku tramtárijských korun, kartu vložíte do bankomatu a tramtaráky máte v ruce. Revolut umí skoro třicet různých měn, včetně těch dost exotických. A teď to nejlepší - převodní kurzy jsou aktuální středové a veškeré pohyby peněz jsou bez poplatků. Zapomeňte na směnárny se zlodějskými kurzy, zapomeňte na nevýhodné převody kurzů u českých bank, zapomeňte na poplatky za výběr z bankomatu nebo za poslání či připsání platby. Ať se jde nenasytnej PayPal bodnout!

To samozřejmě není všechno, co Revolutka umí. Pro nákupy na internetu můžete použít jedním kliknutím vytvořené virtuální platební karty, kterých si můžete udělat neomezené množství. Dále můžete využít možnost automatických převodů měn a využívat toho, že kurz se během dní dost mění. Podle množství převáděných peněz můžete automatickým počkáním na šikovný kurz ušetřít i docela pěkné kačky. Revolutka patří do skupiny Master Card, takže jejím používáním můžete dostávat cashback i několik procent z každého nákupu. Pro někoho dalšího může být zajímavá možnost hromádky měn rozšířit o kryptoměny nebo o akcie atd. atd.


Zdarma? Jakej to má háček?

Jsem rybář, za vším hledám háček :-) Ale tady prostě není. Revolutka jede ve třech režimech. První je Standard a je úplně zdarma. Prémium je za 175 korun měsíčně a program Metal je za tři kila, ale to nebudete nejspíš nikdy potřebovat. Já jedu od začátku v režimu Free Standard. Kartu využívám velmi často, a dosud jsem nepotřeboval žádnou z placených služeb. Je tam omezení na množství peněz vybíraných z bankomatu a snad na nějaké množství měsíčně převáděných peněz. První problém jsme vyřešili tak, že máme s manželkou každý jednu kartu a tím se nám zdvojnásobila částka pro výběr z bankomatu. K druhému omezení jsem se zatím nepřiblížil. Třetím omezením je, že bezpoplatkový provoz je jen ve všední den. O víkendech za výběry a převody něco zaplatíte, ale nikdy to nebude víc než u normální karty. Stačí to mít na paměti a převody a výběry směřovat na pracovní dny.

Jde o peníze, tak se určitě bude správné ptát na bezpečnost. Revolutka má sídlo ve Velké Británii a bankovní licenci udělenou v Litvě. Podléhá všem evropským regulacím a pravidlům. Roste a má už několik miliónů zákazníků po celém světě. A pokud budete paranoidní, pořád máte možnost na Revolutku bleskem nahrát z jiné karty jen tolik, kolik aktuálně potřebujete.


Další výhody

Revolutka dělá skoro pořád nějaké marketingové akce. Na podzim třeba každý nově příchozí zákazník, který přišel na doporučení už existujícího zákazníka, dostal připsáno šest stovek (a ten doporučující také). To už je docela pěkná motivace a fakt to fungovalo, shrábli jsme dvanáct stovek tím, že moje doporučení přijala manželka. Bohužel teď zrovna (jaro 2020) tahle akce neběží. Aktuálně je pořízení účtu a doručení plastikové platební karty zdarma. Za doporučení se sbírají body, které mohou umožnit používat zdarma Premium program nebo jeho vybrané části.


Jak ji pořídit

Revolutka je zkrátka pecka. I kdybyste jednou ročně měli jet do Chorvatska a řešit výměnu pětistovky kun, tak se vám vyplatí.

Celé pořízení se děje elektronicky. Potřebujete jen občanku a druhý doklad. A něco, co vás dokáže do formuláře vyfotit. Já jsem jednu registraci dělal na počítači, šlo to. Druhou jsem dělal na telefonu a šlo to mnohem snáz. Samotná registrace trvá asi čtyři minuty. Ověření identity je také většinou bleskem. Trochu se může protáhnout, když budete mít výrazně jiný účes na fotce než na dokladech :-)
Bleskové bylo i doručení karty, obě nám přišly do týdne.

Poté, co vám dorazí karta, si v telefonu stáhnete aplikaci, kartu v ní aktivujete tím, že si sami vymyslíte zapamatovatelný pin a můžete hned začít revolutit. Aktivace jde samozřejmě i bez apky, v počítači.


Jak využít doporučení

Pokud mi chcete udělat radost, využijte k registraci žádosti o Revolutku tenhle odkaz. Pokud zrovna poběží nějaká akce, dostaneme odměnu oba. Stačí kliknout na: https://revolut.com/referral/michalg45j

Jestli tohle čtete na počítači, ale chcete si o Revolutku pohodlněji požádat přes telefon, tak si s ním můžete otevřít doporučovací odkaz vyfocením tohoto QR kódu:

QRcode RevolutMoje další weby

Partnerské weby

Sponzorované odkazy

Entropie - profesionální tvorba www stránek